Angielski potrzebny jest każdemu

rozmowaNiby każdy wie, że w dzisiejszych czasach, kiedy świat niesamowicie się skurczył, a większość krajów europejskich stoi dla nas otworem język angielski jest nam bardzo potrzebny. Jednak pomimo to bardzo niewielu dorosłych decyduje się na podjęcie nauki tłumacząc to milionem wymówek. A nauka języka jest wspaniałą przygodą w każdym wieku.

Najłatwiej uczyć się maluchom

Prawda jest taka, że najłatwiej nauka języków obcych przychodzi dzieciom. Maluchy, które dopiero uczą się mówić bez problemu są w stanie nauczyć się dwóch, a nawet więcej języków i najczęściej nie mają problemu z odróżnieniem dwóch różnych języków. Angielski dla dorosłych jest zazwyczaj czymś nowym, a dla dzieci wszystko jest nowe i z takim samym zapałem chłoną nowe słówka. Bardzo wiele dzieci, gdzie rodzice są różnych narodowości umie porozumiewać się w dwóch językach. Z mamą mówi po polsku, a z tatą po angielsku i tylko czasami dochodzi do niekontrolowanej zmiany języka.

Dorośli też mogą

Oczywiście to, że nie nauczyliśmy się jeżyka angielskiego w młodości w niczym nie przeszkadza. Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone we Wrocławiu, coraz więcej osób dorosłych decyduje się tam na rozpoczęcie przygody z językiem obcym. Najczęściej są to osoby, które potrzebują języka w pracy. Ale są też starsi państwo, którzy są już na emeryturze i dużo podróżują. Im także angielski dla dorosłych może się bardzo przydać, aby bez problemu porozumiewać się za granicą. Ponieważ zainteresowanie nauką języków obcych wśród tej grupy wiekowej jest coraz większe, dlatego też powstają specjalne kursy dla dorosłych. Są one nieco inaczej skonstruowane niż kursy dla dzieci i młodzieży, dostosowują się do potrzeb osób aktywnych zawodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *