Po co nam blogi?

klawiaturaW ciągu ostatnich kilku lat blogi stały się prawdziwych hitem w internecie. Posiadają się zarówno osoby znane, jak i te w ogóle nie znane. Są też osoby, które dzięki blogom stały się popularnymi celebrytami. W sieci pełno jest blogów tematycznych, domowych pamiętników, parentingowych i wiele innych. Praktycznie w każdej dziedzinie znajdzie się jakiś blog. Po co, na co i dlaczego?

Początkujący i niespełnieni pisarze

Na początku blogi prowadzili głównie niespełnieni pisarsko amatorzy, którzy chcieli sprawdzić czy się nadają. Na swoich blogach opisywali codzienne życie, wymyślone historie i wiersze. Wielu też było zwykłych ludzi, którzy chcieli przelać gdzieś swoje przeżycia, przemyślenia i zabawne scenki z życia. Po pewnym czasie okazało się, że całkiem sporo ludzi lubi czytać właśnie takie rzeczy.

Blogi parentingowe

Ostatnio bardzo popularne stały się też blogi parentingowe, czyli zajmujące się tematyką dzieci, macierzyństwa i tym podobne. Posiadanie dzieci stało się czymś, czym można się pochwalić, pokazać. Najczęściej rodzice traktują to jako hobby, ale wyjątkowo poczytne blogi są dla niektórych szansą na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Blogi tematyczne

Bardzo poczytne są tez blogi o swoich pasjach. Tutaj każdy może pisać o czym tylko chce. Oczywiście najpopularniejsze blogi to te o podróżach, sportach, ubraniach, modzie, fotografii, ale też sztuce, filmach czy książkach. Jeżeli ktoś się czymś interesuje, bardzo prawdopodobne, że będzie chciał podzielić się swoją wiedzą zresztą świata. I dlatego blogi są tak popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *