ślub

Co powinniśmy załatwić przed ślubem?

Kiedy młodzi ludzi decydują się pobrać nie są jeszcze świadomi ile to wszystko kosztuje stresu i wysiłku. Aby perfekcyjnie przygotować się do uroczystości zawarcia związku małżeńskiego potrzeba nie tylko sporo środków finansowych, ale również dobrego planu i dyscypliny. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą młodym przygotować się do ślubu.

ślubStrój młodej i młodego

O tym, że trzeba zakupić suknie i garnitur wiedzą wszyscy. Ale należy tez pamiętać, że oprócz tych dwóch głównych wydatków czeka nas jeszcze sporo mniejszych, na które również musimy być gotowi. Są to m. in. dla panny młodej welon, buty, biżuteria, rękawiczki, bielizna, coś na wierzch: bolerko , futerko. A dla młodego oprócz garnituru musimy zakupić buty, koszula, bielizna, krawat lub muchę, kamizelkę i spinki do koszuli.

Video i foto

Jeżeli chcemy, aby nasze wesele zostało uwiecznione przez fotografa i kamerzystę, powinniśmy zaklepać termin już ok. dwa lata przed planowanym terminem. Ponadto warto już wcześniej pomyśleć nad piosenkami do filmu, ustalić jak długo kamerzysta będzie na weselu i z ilu kamer będzie kręcił. Natomiast jeżeli mówimy o fotografie to warto wcześniej pomyśleć o miejscu pleneru, ustalić ilość zdjęć na płycie i wydrukowanych.

Inne, nie mniej ważne

Ponadto młodzi powinni również wybrać piosenkę na pierwszy taniec, kupić obrączki i dopilnować graweru, ustalić czym pojadą do ślubu, wybrać zaproszenia, a następnie rozdać wśród gości weselnych najpóźniej 4 tygodnie przed weselem, zamówić wiązankę i kwiat do butonierki, zarezerwować podroż poślubną, omówić się na próbna fryzurę i makijaż. Sporo tego, ale z dobrym planem z pewnością wszystko się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *