telewizor

Co warto obejrzeć w TV?

telewizorNiestety w dzisiejszych czasach jakość programów nadawanych w TV spada w zatrważającym tempie z roku na rok. Czasami wydaje nam się, że na wszystkich programach lecą cały czas reklamy, a tylko czasami wpadnie jakiś film lub serial. Czy jest więc jakikolwiek powód, aby trzymać telewizor w domu? Oczywiście – wystarczy tylko dobrze poszukać.

Na co szkoda życia

Są w telewizji programy, które naprawdę warto obejrzeć, ale większość z tego co leci zdecydowanie możemy sobie podarować. Nie warto poświęcić ani minuty na oglądanie telesprzedaży, ani głupich telegier. Nie dość, że marnujemy czas to jeszcze jest możliwość, że damy się naciągnąć na jakieś zakupy lub grę. Szkoda również życia na oglądanie seriali lub bardzo popularnych ostatnio filmów kręconych amatorsko, ukazujących rzekomo prawdziwe życie ludzi. Jakość filmów jest bardzo kiepska, gra aktorska żadna, a do tego wulgaryzmy i przekleństwa co drugie słowo. Bardzo nieodpowiednie dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci, które chłoną wszystko co usłyszą i zobaczą jak gąbka.

Ziarna wśród plew

Po odrzuceniu wyżej wymienionych programów w sumie niewiele nam już zostaje, ale warto jeszcze troszkę poszukać. W telewizji często możemy obejrzeć filmy, które wcale nie tak dawno temu weszły do kin. W telewizji publicznej znajdziemy też filmy ambitniejsze dla bardziej wymagającego widza, chociaż są one puszczane najczęściej późno w nocy. W niedziele warto też obejrzeć z dziećmi filmy dokumentalne lub obejrzeć jakiś dobry i znany program kulinarny. Niektórzy nie wyobrażają sobie też życia, bez codziennej dawki informacji, jaką dają nam wiadomości. Poza tym nawet w telewizji śniadaniowej można natknąć się na ciekawe tematy, więc i tutaj warto czasami zerknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *