Auto

Czy warto brać jazdy doszkalające przed egzaminem?

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to dość trudne zadanie dla każdego. Zdarzają się osoby podchodzące do egzaminu na prawo jazdy nawet po kilkanaście razy, w Korei Południowej jest nawet starsza Pani, która egzamin teoretyczny zdała dopiero po ponad 900 próbach. Oczywiście w Polsce najbardziej wytrwały ma dużo mniej podejść na swoim koncie, bo „tylko” czterdzieści. Zwykle większość osób jeśli nie zdało za kilkunastym razem, zwyczajnie rezygnowało z dalszych podejść. W końcu prawo jazdy nie jest dla każdego. Jeśli jednak podejść jest mniej warto jednak zastanowić się jak zwiększyć swoje szanse.

Praktyka czyni mistrza

Jeśli chodzi o egzamin teoretyczny, choć zdanie wcale nie jest łatwe, to sposób jest tylko jeden – dobrze nauczyć się kodeksu drogowego. Praktyczny egzamin na prawo jazdy jest już zupełnie inny. Jeśli nie urodziliśmy się z kierownicą w ręku, to zwyczajne musimy jak najwięcej ćwiczyć. Zdecydowanie najmniejsze problemy mają osoby, które miały styczność z innymi pojazdami mechanicznymi, np. skuterami, czy nawet rodzice dawali im parkować auto na podwórku. Praktyka czyni mistrza, dlatego też często okazuje się, że standardowe 30 godzin kursu to zwykle za mało, aby móc zdać. Dlatego czasami warto zamówić jazdy doszkalające, dobrą praktyką jest umówienie się z innym instruktorem lub wykupić je w innej szkole jazdy. Inna osoba może pomóc we wskazaniu błędów, do którym przywykł nasz stały instruktor.

Toyota dla kursanta

Jeśli szukasz dobrej szkoły oferującej jazdy doszkalające w Krakowie, G.P.S. To ośrodek szkoleniowy kierowców spełniający najwyższe wymagania kursantów. Jest to także świetna szkoła na pierwszy wybór, ponieważ wyróżnia się z innych ośrodków w Krakowie rozbudowaną ofertą i wysoką zdawalnością.

Jazdy doszkalające przed każdym egzaminem

Nie mając prawa jazdy i nie ćwicząc z czasem od ukończenia kursu tracimy nasze umiejętności. Nie ma także możliwości ich szlifowania prywatnym samochodem i trzeba dokupować jazdy doszkalające. Nawet zwykła przerwa od ukończenia 30 godzin jazd do terminu na prawo jazdy może negatywnie wpłynąć na umiejętności. Warto jest więc wykupić jazdy doszkalające w dzień egzaminu na kilka godzin przed. Zdecydowanie zwiększa to szanse na zdanie egzaminu. Ten schemat warto powtarzać przy każdym podejściu de egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *