Dekoracja jednej ze ścian

salon - szablon malarskiAranżacja wnętrza to dość trudne zadanie, szczególnie jeśli nie stawiamy na „bezpieczne rozwiązania” czyli np. jasne spokojne kolory jak biały kremowy czy beż. Będą one przyjemne, przytulne i estetyczne jednak dość nudne. Dlatego też w wielu aranżacjach można znaleźć ciekawe sposoby na także dość „bezpieczne” dekoracje wnętrz. Stosowane są one zwykle na jedną ze ścian, która jest w dużej części odkryta.

Szablony malarskie i naklejki

W internecie nie brakuje przykładów pokazujących jak ciekawie mogą wyglądać wnętrza właśnie zdobione szablonem drzew, krzewów czy dosłownie czego sobie zamarzymy. Instrukcja jest dość prosta, wystarczy przykleić na taśmę malarską szablon i końcem piankowego wałeczka delikatnie nakładać farbę. Po odklejeniu szablonu należy dokonać drobnych poprawek, faktycznie jednak nie są drobne, bo nawet bardzo starając się nie sprawimy, że szablon będzie mocno przylegał do ściany. Efektem tego jest wpływanie farby pod szablon i bardzo nieregularne kontury, które trzeba poprawiać.

salon  -płytka dekoracyjna Naklejki wyglądają dużo lepiej i wymagają dużo mniej pracy, jednak także nie są pozbawione wad. Przede wszystkim z czasem klej naklejki może tracić swoje właściwości i nasza ozdoba staje się elementem mocno szpecącym wnętrze. Także jeśli w domu są dzieci, to można być pewnym, że taka naklejka bardzo szybko zostanie oderwana.

Kamień dekoracyjny

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem jest stosowanie kamieni dekoracyjnych. Faktycznie chodzi oczywiście o płytki dekoracyjne, które mogą imitować właśnie kamień, ale także i klinkier czy zwykłą cegłę. To rozwiązanie jest modne w Polsce już od kilku lat i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić. Jedyną wadą jest dość wysoki koszt nawet samego materiału jak na wykończenie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *