Drogowe problemy łódzkich auto szkół

prawo jazdy Łódź zawsze było trudnym miastem dla osób zdających. Dużo ulic jednokierunkowych, dziur, agresywni kierowcy no i oczywiście rondo solidarności. Z drugiej jednak strony po nauce w łódzkich warunkach nic nie powinno zaskoczyć takiego nawet młodego kierowcę. Ostatnio jednak doszedł inny problem, który utrudnia auto szkołom z Łodzi jednak proces kształcenia – korki.

Łódź jest miastem w którym od dawna stan nawierzchni był opłakany, wiele skrzyżowań także wymagało i wymaga przebudowy. Władze od kilku lat w końcu się za to zabrały, jednak problem w tym, że takie prace powinny być bardziej rozłożone w czasie. Teraz jednak już od dłuższego czasu remonty są tak rozległe, że Łódź stała się najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce, chociaż mocno się wyludnia.

Nauka jazdy w korku

Oczywiście dobrze, jeśli w trakcie nauki kursant choć raz będzie miał do czynienia z korkiem. Problem w tym, kiedy rośnie udział tak spędzonego czasu w standardowym 30 godzinnym kursie. Na pewno do perfekcji opanuje hamowanie i ruszanie, ale co z innymi elementami sprawdzanymi na egzaminie, a przede wszystkim podczas późniejszej jazdy w codziennym ruchu? O ile takie „obstrukcje drogowe” pojawiałyby się cyklicznie np. w godzinach pracy, to nie byłoby problemu, ale niestety ciężko jest przewidzieć korki w Łodzi.

Auto szkoły także widzą problem

Szkoła jazdySzkoły jazdy zdają sobie sprawę z tego, że nie mogą ignorować tego problemu. Pomijając sam fakt obniżenia jakości nauczania, kursanci będą chętniej wybierać szkoły, które dbają o to, żeby uczyli się jak najlepiej, a nie tylko”odbębniali” kolejne godziny. Dlatego też częściej umawiają się na jazdy w okolicznych miastach jak Pabianice, Zgierz czy Aleksandrów Łódzki. W tych miastach można trochę łatwiej przećwiczyć podstawowe umiejętności, chociaż oczywiście nic nie zastąpi jazd po dużym mieście.

Zdawanie poza Łodzią

Faktem jednak jest, że z powodu korków, jak i trudności jazdy w Łodzi coraz więcej kursantów chce zdawać w mniejszych miastach. Bardzo popularne są ośrodki egzaminacyjne w takich miastach jak Piotrków Trybunalski, Skierniewice czy Sieradz. Mało jednak osób bierze pod uwagę, że kierowca, który nie daje sobie rady ze zdaniem egzaminu w Łodzi, nie powinien też po tym mieście jeździć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *