Auto

Jak dobrze sprzedać swoje auto – kilka trików podnoszących wartość

Handel używanymi autami w Polsce zawsze był duży i nie zapowiada się, aby to się zmieniło. Starsze czy nowsze auto, praktycznie każde w końcu znajdzie kolejnego właściciela, jeśli ten zadba odpowiednio o jego prezentację.

Bardzo dużo osób kupuje wzrokiem, szczególnie modele znane wśród młodych osób lub same w sobie wyróżniające się na tle innych pojazdów. Nie będziemy oczywiście podpowiadać jak cofać licznik czy zatajać wady pojazdu, ale jak szybko i efektywnie poprawić jego wygląd bez wydawania dużych pieniędzy.

Auto w wewnątrz prawie jak nowe

Auto

Dziesięcioletni pojazd nigdy nie będzie działał i wyglądał jak nowy, na samym wstępie dociera to do kupujących, a także do tych próbujących odmłodzić auto. Podstawą jest oczywiście dokładne wysprzątanie pojazdu. Po wyczyszczeniu wnętrza warto skorzystać z kosmetyków samochodowych, które nabłyszczają powierzchnie. Od razu po ich zastosowaniu wnętrze wygląda na młodsze o kilka lat. Częściowo znikają nawet drobne zarysowania. Warto także zwyczajnie umyć tapicerkę, nawet zwykły płyn do ręcznego prania dywanów świetnie się sprawdzi. Warto także zainwestować kilka złotych w miły zapach auta, są nawet dostępne takie, które imitują nowy pojazd co może zadziałać bardzo pozytywnie na kupującego.

Piękny samochód na pierwszy rzut oka

Z zewnątrz najważniejsza jest karoseria, która w każdym aucie z czasem blaknie i łapie nowe rysy. Większość na szczęście jest drobnych i łatwych do usunięcia. Jeśli auto nie jest zbyt stare(do 10 lat) warto zdecydować się na polerkę lakierniczą – zabieg tani, a efekt wiać od razu. Znikają drobne rysy, a lakier odzyskuje dawny blask. Tańszym rozwiązaniem jest nałożenie wosku przed robieniem zdjęć i przed odwiedzinami potencjalnego klienta. Ciekawym błyskawicznym trikiem na poprawę wyglądu opon jest użycie na nich lakieru do włosów – z szarej gumy, stanie się ona czarna. Na same felgi aluminiowe świetnie działa pasta do zębów z mikrogranulkami.

Wszystkie te zabiegi zdecydowanie podnoszą wartość rynkową pojazdu, a nie są kosztowne, więc zwyczajnie warto je wykonywać. Niezależnie czy będzie kupował od nas doświadczony mechanik, czy początkujący kierowca, tak odświeżony pojazd zrobi dużo lepsze wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *