angielski wrocław

Język angielski – najlepiej we Wrocławiu

angielski wrocławDla wielu z nas język angielski jest czymś normalnym z czym stykamy się każdego dnia w pracy, na ulicy czy w mediach. Jednak jak pokazują badania, nadal spora część Polaków, nie zna ani jednego języka obcego, a z języka angielskiego rozumie tylko kilka podstawowych słów. Największe dysproporcje widać pomiędzy dużymi miastami, jak np. Wrocław, a małymi miasteczkami i wsiami.

Wrocław przoduje po angielsku

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że we Wrocławiu to nie angielski, ale niemiecki powinien grać pierwsze skrzypce, to jest zupełnie odwrotnie. Jak pokazują najnowsze badania statystyczne angielski we Wrocławiu w stopniu podstawowym zna aż 45% ludności, co jest naprawdę oszałamiającą liczbą, biorąc pod uwagę średnią krajową. Ponadto aż 13% wszystkich mieszkańców deklaruje znajomość języka angielskiego w stopniu perfekcyjnym i nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się w tym języku. Widać również, że wiele osób dąży do ulepszenia swoich zdolności językowych, ponieważ we Wrocławiu bardzo popularne są kursy angielskiego dla dorosłych i seniorów.

Jeżeli chcesz nauczyć się języka angielskiego, poćwiczyć wymowę słówek czy polepszyć swoje umiejętności językowe polecamy centrum językowe 5 o’clock z Wrocławia, które oferuje interesujące kursy języka angielskiego w atrakcyjnych cenach. Więcej informacji na stronie http://5oclock.eu/

Dlaczego we Wrocławiu angielski jest tak popularny?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Wrocław jest miastem akademickim, przebywa w nim dużo studentów i innych młodych ludzi, którzy z językiem angielskim nie mają żadnego problemu. Poza tym we Wrocławiu stacjonuje sporo zagranicznych firm, które wymagają znajomości języka angielskiego. Wszyscy, którzy pracują w tych korporacjach muszą znać angielski, aby móc normalnie pracować i porozumiewać się z kolegami z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *