ksiazki

Jakie książki warto kupić?

Niestety w naszym kraju książki i czasopisma są coraz droższe. Nic dziwnego, że aż 85% Polaków nie przeczyta w tym roku ani jednej książki. Dane są straszne, ale paradoksem jest, że najczęściej salony z książkami są pełne zainteresowanych. Niestety większość z nas ze względu na ceny książek, nie kupuje ich zbyt często. Jakie książki opłaca się kupować?

Solidne, w twardej okładce

ksiazkiDobra książka musi kosztować. Jeżeli chcemy, aby nasza biblioteczka wyglądała imponująco musimy zainwestować w droższe książki. To są oczywiście te w twardej oprawie, wydrukowane na lepszym jakościowo i grubszym papierze. Taka książka zniesie dużo więcej niż zwykła w miękkiej oprawie. Jeżeli zamierzamy komukolwiek tę książkę pożyczać, zdecydowanie lepiej zapłacić więcej.

Specjalistyczne z antykwariatu

Jeżeli uczymy się na specjalistycznych studiach i potrzebujemy do nauki specjalnych książek, lepiej szukać ich w antykwariatach i w internecie. Niestety często publikacje z uczelni są niesamowicie drogie, a często potrzebne tylko do zaliczenia jednego przedmiotu. Chyba, że są to książki do których będziemy wracać przy okazji przyszłej pracy zawodowej.

W co nie warto inwestować

Może trudno w to uwierzyć, ale są też książki, w które nie ma żadnego sensu inwestować pieniędzy. Do tej grupy zaliczamy oczywiście romanse, których pełno w bibliotekach. Szkoda też wydawać duże pieniądze na piękne książki dla dzieci, gdyż najprawdopodobniej niedługo ulegną zniszczeniu. Dzieci kiedy są małe rzadko kiedy szanują książki, dlatego lepiej na początku kupić tekturowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *