kuchnia z motywem kwiatowym

Kuchenne motywy dekoracyjne

kuchnia z motywem kwiatowymPo PRL-owskich kuchniach właściwie nie zostało śladu, dziś kuchnia to bardzo często jedno z najciekawszych pomieszczeń w całym domu. Pomieszczenie to nie jest już traktowane jak miejsce pracy, ale coraz częściej wręcz pomieszczenie gdzie można przyjmować gości.

Wciąż oczywiście istotne są aspekty praktyczne i nowoczesne kuchnie na wymiar spełniają takie wymagania zwykle w pełni. Są praktyczne, wygodne, pojemne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i cieplne. Jednak od kilku lat stosuje się w nich coraz ciekawsze aranżacje.

Pokaż co lubisz gotować

Zamawiając meble kuchenne na wymiar możemy wybrać dosłownie wszystko i jeszcze na etapie projektowania wybrać jaki motyw przewodni ma obowiązywać w kuchni. Bardzo często wybieranym jest pokazywanie na kuchennych ozdobach swoich preferencji smakowych. Kawosze wybierają beżowe kolory z grafikami przedstawiającymi ziarna kawy lub filiżanki kawy. Fani kuchni włoskiej decydują się na kolory czerwone, niebieskie i białe zgodnie z flagą Włoch. Pojawiają się też grafiki makaronów, pizzy czy innych podstawowych potraw włoskich.

Uniwersalne kuchnie

Osoby nieskierowane jedynie na jeden rodzaj kuchni najczęściej wybierają uniwersalne motywy. Modne są grafiki kojarzące się z energią, ale także i wodą. Modne proste kształty lakierowane powierzchnie i jasne kolory. Najczęściej połączone z bielą, szarością, czernią lub innymi nowoczesnymi kolorami.

kuchnia na wymiar jak w uliczce Niezwykłe kuchnie na wymiar

Wiele firm oferujących kuchnie na wymiar ma w galeriach ofertach naprawdę wiele ciekawych realizacji. Tak jak Atelier z Łodzi na zdjęciu obok wykonało kuchnię, która wygląda jakby była częścią uliczki zabytkowego miasta. Takie rozwiązania naprawdę cieszą oczy.

Dekoracje w kuchni

Prawdziwym krzykiem mody jeśli chodzi o kuchnie na wymiar są szkła dekoracyjne. Wspominane wcześniej motywy są najczęściej wykorzystywane na szkle dekoracyjnym. To właśnie połączenie nowoczesnych mebli na wymiar i szkła dekoracyjnego z nadrukiem pozwala uzyskać naprawdę ciekawe wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *