Kultywowanie młodości – walka ze zmarszczkami

bez zmarszczek Zmarszczki to chyba najbardziej widoczna oznaka wieku. Zwykle najpierw pojawiają się te mimiczne, czyli w okolicach ust i oczu oraz na czole, z czasem pojawiają się i w innych rejonach skóry twarzy. Wynikają głównie z ubytku kolagenu, który odpowiada właśnie za jędrność. Z wiekiem nasze ciało produkuje go coraz mniej co między innymi prowadzi do powstawania zmarszczek.

Walka o młody wygląd od wieków głównie dotyczyła kobiet. Wśród mężczyzn zmarszczki są symbolem mądrości i dojrzałości, jednak już nie aż tak bardzo, coraz częściej bowiem i panowie stosują rozwiązania pozwalające likwidować zmarszczki. Sprawdźmy dwa najczęściej stosowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Botoks

Piękna kobietaZastrzyki z botoksu mają wielu zwolenników i równie wielu przeciwników. Substancja ta nie tyle wypełnia zmarszczki co powoduje rozluźnienie skóry i przez to wyprostowanie jej. Substancja ta nie tylko likwiduje zmarszczki, ale i przeciwdziała ich powstawaniu. Problem w tym, że jej działanie najlepiej sprawdza się na zmarszczki mimiczne, czyli botoks powoduje paraliż mięśni mimicznych. Prowadzi to do tego, że osoba po zabiegu słabiej wyraża twarzą swoje emocje. Przy wielokrotnym powtarzaniu wstrzykiwania botoksu może dojść do tzw. efektu maski, kiedy twarz wygląda nienaturalnie sztucznie.

Kwas hialuronowy

Substancja ta jest trochę mniej popularna niż botoks, ale jeśli chodzi o likwidację zmarszczek jest dużo bezpieczniejsza. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w naszym organizmie i podobnie jak kolagen odpowiada za jędrność skóry. Początkowo po wstrzyknięciu zwyczajnie wypełnia zmarszczki i efekt jest widoczny natychmiast. Z czasem jednak kwas hialuronowy jest wchłaniany przez komórki i choć zmarszczki znów się pojawiają, to skóra jest jędrniejsza i są one mniejsze na znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *