Legalizacja związków homoseksualnych – notariusz pomoże

dokumenty notariuszaW Polsce prawo jasno oznacza, że związek małżeński mogą ze sobą zawrzeć jedynie dwie osoby różnych płci, czyli kobieta i mężczyzna. Wiąże się to z wieloma przywilejami jak wspólny budżet, dziedziczenie bez podatku, wszelkie upoważnienia, możliwość załatwiania wielu spraw za siebie, wspólne rozliczanie się z fiskusem i wiele więcej. Nasze prawo nie przewiduje jednak takich praw związkom homoseksualnym.

Rozwiązanie u notariusza

Słynna zaradność polaków i umiejętność omijania przepisów jest w tym przypadku także opcją dla osób homoseksualnych. Zaradni specjaliści od prawa wymyślili sposób na choć przybliżenie prawnego stanu obu rodzajów związków. Choć bez zmian w prawie nie jest możliwe pełne zrównanie tych dwóch rodzajów związków, to jednak dzięki kilku zabiegom wykonanym z pomocom notariusza można uzyskać podobny efekt.

Prawie zalegalizowany związek homoseksualny

Takie podejście do prawa pierwszy raz wykorzystało dwóch homoseksualistów z Poznania, którzy po kilku latach przygotowań podpisali umowę. Faktycznie bowiem polskie prawo pozwala podpisywać umowę właściwie na wszystko. Problemem jest jednak dziedziczenie bez podatku, tego nie da się obejść, żaden notariusz nie będzie w stanie znaleźć rozwiązania negującego tego prawa. Co do ogólnie dziedziczenia, to jest to możliwe, ale po zrzeczeniu się praw do zachowku przez innych krewnych zainteresowanych.

Przykład ten pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i pomimo konserwatywnego podejścia naszego państwa, to kreatywni homoseksualiści, bez rozwiązań siłowych osiągają swój cel. O rozwiązaniu z Poznania głośno było dopiero kilka miesięcy temu, a już w całej Polsce notariuszowie poszerzyli swe oferty właśnie o takie umowy cywilnoprawne.

Jeden komentarz

  1. Miśka pisze:

    Moim dwóm kolegom pomogła Notariusz Wrocław Karolina Habaj. W naszym konserwatywnym społeczeństwie ciężko o takich specjalistów dlatego chętnie polecam 🙂 Jej gabinet mieści się adresem ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 92/1, 50-017 Wrocław. Chłopaki byli bardzo zadowoleni i mówili, że Pani potraktowała ich bardzo profesjonalnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *