Meble w dużych salonach meblowych – jak sprawdzać ich wytrzymałość

sypialniaWydając kilka tysięcy złotych na meble każdy chciałby korzystać z nich choć przez kilka lat. Niestety po dokładnych oględzinach w każdym z większych salonów meblowych można być wręcz zszokowanym tym jak niskiej jakości meble są często oferowane za naprawdę duże pieniądze.

Jest jednak kilka cech na które warto zwrócić uwagę, a można dobrać całkiem niezłe meble w dobrej cenie. Duże salony bowiem korzystają z usług mniejszych dostawców mebli, dlatego też wykonanie poszczególnych kolekcji może znacząco się różnić.

Okleiny

Bardzo złą, ale niestety popularną praktyką producentów mebli jest stosowanie papieru klejonego na wierzch płyt wiórowych. Papier ten jest po pierwsze mało odporny na uszkodzenia, łatwo się przeciera, może łatwo nasiąknąć wodą, a co gorsza szybko odkleja się od płyty. Czasami wręcz już po kilku miesiącach. Jeśli jednak mieliśmy z nimi do czynienia, to z pewnością szybko je rozpoznamy. Płyty lakierowane czy oklejane fornirem lub nawet zwykłą okleiną plastikową są bardziej wytrzymałe.

Po pierwsze powierzchnia płyty nie ma żadnej konkretnej faktury, a wręcz spod spodu można lekko wyczuć delikatną fakturę wiórów z płyty. Sama powierzchnia przypomina mocno pomalowany papier, przesuwając dłonią słychać taki szelest jak po ryzie papieru.

Konstrukcja mebla

Co gorsza niska jakość takich mebli wynika także z tego jak są skonstruowane. Kupując łóżko każdy chyba chciałby móc z niego komfortowo skorzystać. Podstawą powinno być to, że można na nim stanąć bez strachu, że się zarwie. Warto sprzedawcy zapytać, czy możemy stanąć na skraju materaca. Tam często boczne mocowanie stelażu opiera się na kilku wkrętach w delikatnej płycie wiórowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *