Motocykle – nowa moda wśród Polaków

motocyklJuż od kilku lat, kiedy tylko słońce zaczyna mocniej ogrzewać drogi, a temperatury przekraczają 15 stopni Celsjusza, na drogach pojawiają się jednoślady. Jeszcze dziesięć lat temu widząc jeden motocykl dziennie byliśmy zaskoczeni, teraz można je spotkać dosłowni co chwilę. Także dane odnośnie sprzedaży nowych motocykli w tym roku są wyjątkowo dobre.

Hobby czy rozwiązanie praktyczne?

Nawet motocykl do 10 tysięcy złotych ma osiągi podobne do aut sportowych, jest to więc najtańszy sposób na szybkie poruszanie się po drogach. Dodatkowo motocykle są wąskie i z łatwością można omijać dzięki nim korki. Czas dojazdu do pracy może nawet skrócić się o 50%. Dodatkowo wszystkie duże miasta w Polsce borykają się z brakiem miejsc parkingowych, jadąc motocyklem nie musimy się o to martwić, bo zaparkujemy dosłownie wszędzie. Kupno motocykla jest więc podyktowane praktycznymi przesłankami? Zwykle raczej nie. Większość właścicieli jednośladów korzysta z nich do przejażdżek w weekendy czy np. na jakiś jednodniowy wypad za miasto.

Bractwa motocyklowe

Fenomenem jeśli chodzi o właścicieli motocyklów jest to, że bardzo duża ich część zbiera się w tzw. bractwa i wspólnie organizują imprezy integracyjne. W śród właścicieli aut także nie brakuje klubów, jednak bardzo daleko im do popularności bractw. Najchętniej pojawiają się na nich osoby po 40, które mają już samodzielne dzieci i są niezależni finansów na tyle, że wydatek 10 tys. zł na hobby to nie problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *