angielski wroclaw

Nauka angielskiego dla każdego

angielski wroclawFaktem jest, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest nam niezbędna do normalnego funkcjonowania. Dzięki globalizacji języki obce przenikają do naszego codziennego życia i nie sposób się z nimi nie zetknąć. Oczywiście językiem wiodącym jest język angielski, będący międzynarodowym standardem w porozumiewaniu się. Dobrze mówiąc po angielsku, dogadamy się w większości krajów na świecie. Dlatego tak ważne jest, aby przyswoić sobie chociaż podstawy tego języka.

Nauka angielskiego przez zabawę

Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest wczesne rozpoczęcie nauki jeżyka angielskiego. Niektórzy rodzice już do niemowląt mówią w dwóch językach, dzięki czemu dziecko już na starcie jest obeznane z angielskim i później ma dużo łatwiejszy start. Wbrew pozorom dzieci bardzo dobrze rozróżniają język polski i język angielski, dlatego nie należy się martwić, że będą mieszać słówka z jednego i drugiego. Starsze dzieci często rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim w żłobku lub przedszkolu. Tam też jest to raczej rodzaj kolejne zabawy niż żmudnego wciskania słówek, dlatego dzieci bardzo lubią zajęcia z nauki języka angielskiego.

Nowość – angielski dla seniorów

O ile nauka języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży nie jest niczym nadzwyczajnym, o tyle nowością w wielu większych miastach tj. Wrocław jest nauka języka specjalnie dla seniorów. Zainteresowanie takimi usługami pojawiło się już kilka lat temu, kiedy granice europejskich miast zostały otwarte dla Polaków. Wielu emerytów postanowiło pozwiedzać trochę świata i Europy, a do tego potrzebny jest im język angielski. Pojawił się się popyt, więc otworzyło się też sporo szkół językowych z językiem angielskim specjalnie dla seniorów. Zajęcia dla osób starszych są nieco inaczej zorganizowane niż dla młodzieży, gdyż mózg osób po 50 nie chłonie już tak szybko nowych słówek i zwrotów. Dlatego nauczyciele muszą kłaść nacisk na nieco inne metody i sposoby nauki języka angielskiego, ale najważniejsze aby efekty były zadowalające. Wiele osób polecało nam szkołę nauki języka angielskiego 5’oclock z Wrocławia, która w swojej ofercie posiada angielski dla seniorów i nie tylko. Więcej można dowiedzieć się na stronie http://5oclock.eu/ .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *