Nowoczesne domy – ciekawe rozwiązania

plany domŚciany, instalacja elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna i grzewcza to już zdecydowanie za mało w nowych domach. Budując nowe konstrukcje coraz częściej wprowadzane są ułatwienia, które mają praktyczne zastosowania, ale często także są ciekawymi „bajerami”. W polskim budownictwie powstało już kilka standardowych rozwiązań, z których korzysta coraz więcej osób. Warto się przyjrzeć niektórym z nich.

Gniazdka – ale nie elektryczne

Kable nigdy nie należały i nie będą należały do elementów które po pierwsze wyglądają estetyczne, a po drugie często mogą przeszkadzać. Coraz częściej stosuje się rozwiązania bezprzewodowe(np. Wi-Fi) jednak nie zawsze jest to możliwe, szczególnie w dużych domach. Kable antenowe, internetowe, a czasami nawet od instalacji dźwiękowych, czy centralnych odkurzaczy. Ukrywanie kabli, szczególnie w salonie, to świetny sposób na utrzymywanie względnego porządku. Często przygotowywane są specjalne wnęki, ale jednym z najprostszych wyjść są rynienki w listwach bocznych.

Inteligentne domy

Nie mam zamiaru pisać o lodówkach robiących zakupy czy automatycznych robotach sprzątających. Bardziej przyziemnymi rozwiązaniami są termometry łączące się ze specjalną aplikacją na telefon. Ogrzewanie z termostatami utrzymujące dokładną temperaturę to także świetne wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *