ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe – czyli jak ogrodzić działkę bez siatki

W Polsce ogrodzenie to elementarna część posesji, posiadając działkę właściwie nie wyobrażamy sobie, aby móc nie ogradzać swojego terenu. Wynika to przede wszystkim z potrzeby ochrony, jaką daje ogrodzenie. Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem są siatki, które niestety mają wiele wad, dlatego z czasem tracą na zainteresowaniu. Popularne stały się na pewno ogrodzenia betonowe, które jednak ze względu na swój wygląd nie każdemu odpowiadają. Nowością na polskim rynku są ogrodzenia panelowe, które z powodzeniem zastępują siatki.

Czym są ogrodzenia panelowe

Panele ogrodzeniowe są wykonane z cienkich prętów metalowych, które w zależności od modelu przybierają różne formy, jednak zdecydowanie najczęściej po prostu są zespawane w dwóch płaszczyznach poziomej i pionowej, z przewagą tych pionowych. Zwykle dzieli się je na płaskie i 3D. Jeśli chodzi o pierwsze ogrodzenie panelowe nie ma co tłumaczyć, te drugie natomiast mają tłoczenia dzięki którym ogrodzenie panelowe zyskuje na wyglądzie, ale przede wszystkim na sztywności. Panele ogrodzeniowe mocuje się do wcześniej wkopanych i zamurowanych słupków, najczęściej zwyczajnie są przykręcane, dzięki czemu montażyści nie mają z nimi dużego problemu. Ich dużą zaletą jest to, że zdecydowanie trudniej jest przedostać się na drugą stronę niż w przypadku np. siatki.

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe zastąpią siatki?

Producenci siatek mimo zalet paneli ogrodzeniowych, zdecydowanie nie mają się czego obawiać. Ogrodzenia panelowe są droższe od siatek, a więc wciąż znajdzie się wiele osób, które postawią na bardziej ekonomiczne rozwiązanie, nawet jeśli panel ogrodzeniowy ma dużo dłuższą żywotność od nawet ocynkowanej siatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *