rondo, samochody, ruch miejski

Jak w Polsce wygląda nauka jazdy?

autostrada Już od wielu lat mówi się o tym, że nauka jazdy w Polsce niestety nie stoi na najwyższym poziomie. O ile kiedyś, gdy na drogach było dużo mniej samochodów, nie było to wielkim problemem, tak dzisiaj niestety te błędy doskonale widać. Polscy kierowcy nie są przygotowani do zmierzenia się z drogową rzeczywistością bo większość czasu poświęcają manewrom na placykach przy szkołach jazdy albo parkując samochody pod marketami.

Potrzebny świeży oddech w szkoleniu kierowców

rondo, samochody, ruch miejskiNauka jazdy powinna być dopasowana do aktualnie panujących trendów na drogach. Mamy coraz więcej samochodów, drogi są remontowane, a więc jeździmy także szybciej. Problem polega jednak na tym, że nasi kierowcy nie są przystosowani do tych warunków. Wiele osób nie potrafi sprawnie wyprzedzać, odpowiednio ustępować miejsca czy też zachować się na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu. Nie jest dobrze i w efekcie każdego dnia na polskich drogach ginie naprawdę wiele osób, a przecież ludzie ci mogliby żyć, gdyby tylko inaczej kształciło się kierowców.

Kolejne szykany na teorii

Zamiast na poważnie pomyśleć o praktycznym kształceniu naszych kierowców to daje się im kolejne wymagania jeśli chodzi o wiedzę teoretyczną oraz związaną z obsługą samochodu. Nauka jazdy to prowadzenie samochodu i to na drogach, szczególnie tych poza miastem. Tak długo jak więcej czasu będzie się poświęcać na naukę jazdy w teorii tak długo polscy kierowcy będą pozbawieni wyobraźni, a wszyscy doskonale wiemy do czego to prowadzi. Zmiany powinny wejść w życie naprawdę szybko, gdyż samochodów wciąż przybywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *