znak - dla niepełnosprawnych

Problemy osób niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne bardzo często narzekają na brak udogodnień szczególnie w starszym typie budownictwa, który nie uwzględniał np. w budynku mieszkalnym trzy lub czteropiętrowym windy. Zastanówmy się, co mają w takiej sytuacji powiedzieć lub zrobić osoby niepełnosprawne, które z racji stanu swojego zdrowia mogą i mają problemy z poruszaniem się nie tylko po schodach, ale także po zwykłej prostej powierzchni, jak podłoga czy chodnik, gdzie każda nawet najmniejsza nierówność w ułożeniu płytek chodnika może być barierą trudną do pokonania. Najczęściej jednak osoby niepełnosprawne i poruszające się na wózkach inwalidzkich czy o kulach, lasce itd. nie narzekają, gdyż to, co powinno być standardem u nas jest luksusem dostępnym w niewielu budynkach mieszkalnych czy użyteczności publicznej, a chodzi o platformy dla niepełnosprawnych.

Więcej ich i tak spotkać można w miastach, gdzie stają się już wymogiem, a tak naprawdę platformy dla niepełnosprawnych są czasami nawet dużo tańsze niż tradycyjna winda i można umieścić je na zewnątrz budynku, co naprawdę skraca czas montażu, jak i poprawek budowlanych, które są konieczne przy instalacji tego urządzenia w budynkach. Świetnie także pasują do nowszego budownictwa, gdyż platformy dla niepełnosprawnych wykonane są ze stali i szkła, co nadaje im nowoczesny charakter, a posuwają się w górę bez zawrotnych prędkości, czy szarpania, które u osób z problemami ciśnieniowymi lub po postu u ludzi starszych mogło wywoływać zawroty głowy. Dużo budynków takich, jak akademiki czy szkoły, a także takie, w których każdy obywatel może mieć coś urzędowego do załatwienia i musi stawić się osobiście ma instalowane platformy dla niepełnosprawnych, które są wielkim udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych lub tych z ograniczoną sprawnością spowodowaną chorobami lub wiekiem, ale z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną windę.

znak - dla niepełnosprawnychKonstrukcja tych urządzeń jest naprawdę prosta, co jednocześnie gwarantuje ich niską awaryjność i szybkość w usuwaniu usterek, a także dużą wytrzymałość na próby dewastacji przez młodzież np. gdy jest zamontowana w budynkach szkolnych lub blokach mieszkalnych. Maksymalnie tym sposobem można połączyć budynki o wysokości 4 pięter, ale przeważnie w budynkach wyższych instalowana jest i to już w trakcie budowy tradycyjna winda. Jeżeli w naszym bloku nie ma windy, a są osoby starsze lub niepełnosprawne to warto zgłosić administracji czy właścicielowi budynku potrzebę montażu platformy dla niepełnosprawnych, która będzie przecież też ułatwieniem dla pozostałych mieszkańców budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *