Uśmiech

Protetyka – najnowocześniejsza część stomatologii

Protezy to ogólnie elementy mające na celu zastąpić naturalną tkankę ludzką. W świecie medycyny można stosować protezy oka, kończyn, a nawet niektórych organów wewnętrznych. Najczęściej stosowaną protetyką jest jednak ta stomatologiczna.

Choć nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale właściwie zdecydowana większość z nas korzysta z protetyki stomatologicznej. Plomby, bo o nich mowa, to najprostsza proteza, która jest już tak popularna, że mało kto wiąże ją z wyspecjalizowaną i skomplikowaną protetyką. Protetyka to według nas zdecydowanie więcej.

Uśmiech

Oferta gabinetu protetycznego

Na przykładzie oferty bydgoskiego gabinetu stomatologicznego Iwony Jabłońskiej . W tym gabinecie można bowiem zdecydować się na dwa rodzaje licówek, most kompozytowy, trzynaście rodzajów koron protetycznych, a także pięć wersji protez. Te rozwiązania pozwalają uzyskać estetyczny i trwały efekt. Który pozwoli na komfortowe rzucie, uśmiech i rozmowę, bo przecież z tych względów gównie stosuje się protezy.

Materiały w protetyce

To co zdecydowanie rozwinęło się przez ostatnie kilkanaście lat to stosowane materiały w tej dziedzinie stomatologii. Dawniej stosowano głównie stal, porcelanę i dość kiepskiej jakości jak na dzisiejsze standardy plastik. Protezy wyglądały dość nienaturalnie co było także potęgowane tym, że nie było tak dokładnych metod badania koloru zęba, przez co czasami proteza różniła się kolorystycznie. Czasami także stal potrafiła niszczyć kolejne zęby.

Obecna protetyka wykorzystuje jednak dużo nowocześniejsze materiały takie jak tytan i kompozyty, co pozwala na tworzenie dużo trwalszych protez. Także dobór kolorów dzięki nowoczesnym technologiom pozwala tak tworzyć elementy protetyczne, że są one praktycznie niezauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *