psycholog

Psycholog nie tylko od problemów

Zawód psychologa stał się w dzisiejszych czasach wyjątkowo popularny. Regularne wizyty u psychologa stały się nawet czymś modnym w niektórych kręgach. Wiele osób z klasy średniej traktuje wizyty u psychologa podobnie jak wizytę u kosmetyczki lub na siłowni. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że obecnie do psychologa nie idziemy tylko jeżeli mamy problem, ale również wtedy kiedy chcemy się rozwinąć intelektualnie, zwiększyć swoją asertywność lub doszkolić w jakieś dziedzinie.

psycholog

Coaching u psychologa

Jedną z wielu dziedzin jakimi zajmują się dziś psychologowie jest coaching, czyli najogólniej mówiąc odkrywanie osobistego potencjału. Dzięki temu dla wielu osób niemożliwe staje się możliwe, wiele zadań wykonują bardziej efektywnie i szybciej. Coaching jest specjalistyczną metodą samodoskonalenia, w trakcie której psycholog pomaga w wydobywaniu mocnych stron pacjenta, pokazuje mu jego zalety i pomaga ukryć wady. Takie zajęcia są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla osób na wyższych stanowiskach, które muszą być cały czas przygotowane na odpieranie krytyki i podejmowanie trudnych decyzji.

Szkolenia dla każdego

Kolejnym bardzo modnym działem, którym zajmują się w dzisiejszych czasach psychologowie są szkolenia. Tematyka szkoleń jest bardzo różnorodna i często uzależniona od specjalizacji, jaką posiada dany psycholog. Według Magdaleny Gruszki, prowadzącej prywatny gabinet psychologiczny we Wrocławiu, zapotrzebowanie na szkolenia jest bardzo duże, zwłaszcza wśród bardzo młodych osób dopiero rozpoczynających karierę, ale tez starych pracowników, będących na rynku pracy już dobrych kilka lat. Dla nich najlepsze są szkolenia z zakresu zarządzania czasem, rekrutacji, motywowania pracowników, ale też asertywności i rozwiązywania konfliktów. Wiedza z takiego zakresu przydatna jest na każdym etapie kariery zawodowej, dlatego tak wiele osób jest nią zainteresowane.

Jeden komentarz

  1. Maja pisze:

    Zapisałam się właśnie na coaching u pani Magdaleny z Wrocławia, zobaczymy czy przyniesie te rezultaty jakich oczekuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *