kredki

Rozwijające zabawy

Dla każdego rodzica jego dziecko jest najpiękniejsze i najmądrzejsze. Od samego początku mamy starają się dać swojemu maleństwu wszystko co najlepsze. Kupują specjalne, ekologiczne obiadki, długo karmią piersią, dbają o malucha ze wszystkich sił. Również kiedy dziecko zaczyna się bardziej aktywizować rodzice wspierają również rozwój intelektualny malucha.

kredkiKolorowe kredki

Przychodzi taki moment, kiedy dziecko zaczyna się interesować tym, że za pomocą kredki czy długopisu może pozostawić po sobie jakiś ślad na kartce papieru. To najlepszy moment, aby zacząć z dzieckiem zabawy związane z rozwijaniem zdolności manualnych. Rysowanie kredkami, malowanie farbami – te czynności, chociaż wydają się oklepane i znane od lat, doskonale rozwijają rączki małego człowieka i jego wyobraźnię. Na początku obrazki będą jedynie grupą niepoukładanych bazgrołów, jednak z czasem będą miały coraz większy sens.

Gry edukacyjne

Z większym maluchem możemy również zacząć grać w pierwsze gry planszowe czy układać puzzle. Oczywiście należy zawsze spojrzeć dla jakiego wieku przeznaczona jest zabawka, aby w domu nie okazało się, że kupiona gra jest zbyt trudna. W tej chwili na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju planszówek dla dzieci w każdym wieku. Również puzzle doskonale rozwijają umiejętności intelektualne i manualne dziecka. Już dwulatek poradzi sobie z najprostszymi układankami. Dlatego naprawdę warto poświecić chwilę i wybrać fajną grę dla siebie i dla dziecka, gdyż to zaprocentuje w przyszłości.

Jeden komentarz

  1. Houssam pisze:

    Anitko nie dziwię się że dodałaś zdjęcia do pokazu. Piękne Z ogomrną przyjemnością i wzruszeniem oglądałam ten pokaz Niesamowicie pozytywna energia w nim jest Brawo Jeszcze raz gratuluje wspaniałego projektu i dzieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *