Samochody przyszłości powstają już dziś!

AutoNowoczesne technologie już na stałe zagościły w naszych życiach. Wiele osób wręcz nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez smartphone, laptopa i podłączenia do internetu. Bez wątpienia technologie się przydają, też w innych dziedzinach, w samochodach często ratują nawet życie.

Na co dzień jednak nowoczesne technologie służą często też wygodzie. Automatyczna klimatyzacja, skrzynie biegów czy możliwość łączenia z telefonem to raczej sposób na wygodę komfort podczas jazdy. Jednak samochody przyszłości to już coś zdecydowanie bardziej zaawansowanego.

Pomoc podczas prowadzenia

Człowiek nie jest doskonały, popełniamy wiele błędów, ale podczas jazdy samochodem takie błędy są wyjątkowo kosztowne. Nowoczesne technologie w samochodach ograniczają szansę na wpadnięcie w poślizg(ESP), wykrywają kiedy mimowolnie zjeżdżamy z wyznaczonych pasów, kiedy jesteśmy zmęczeni, zbliżamy się do innego samochodu zbyt szybko, kontaktują się z pogotowiem kiedy odpalą się poduszki powietrzne i wiele innych. Bez wątpienia taka technologia ratuje życie.

Przyszłość motoryzacji tuż za rogiem

Jednak to nie wszystko co mają nam do zaoferowania koncerny motoryzacyjne. Już od lat pięćdziesiątych specjaliści od motoryzacji szukają sposobu na to, aby auta mogły same odwozić nas w wyznaczone miejsca. Jednak dopiero teraz zbliżamy się do tego w ruchu drogowym. Koncern VW zrobił w tym kierunku ogromny postęp i już są auta, które prowadzą się dzięki połączeniu informacji z GPS, radarów i kamer. Na pewno minie wiele lat kiedy takie samochody będą poruszały się po naszych drogach, jednak nie jest to aż tak odległa przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *