Sporty na odchudzanie

odchudzanieOdchudzanie nie każdemu wychodzi, są osoby, które są wiecznie na diecie, wiecznie je zaczynają lub chudną, aby za chwilę jeszcze więcej przytyć. Faktycznie dieta może jednak być niezwykle niebezpieczna (np. Dukana) , albo zupełnie nieskuteczna ponieważ źle dobrana lub sam organizm broni się przed tego typu ingerencjami. To co zdecydowanie należy do najskuteczniejszych sposobów na poprawę swojej sylwetki to sport, ale tylko jeśli przynajmniej pozostaniemy przy tej samej liczbie kalorii co przed sportem.

Sport to zdrowie, ale jaki sport pomoże zrzucić dodatkowe kilogramy? Podstawą jest rozłożenie wysiłku w czasie, kilkuminutowy intensywny bieg nawet kilka razy dziennie da niewielkie efekty, podobnie podnoszenie ciężarów nie odchudza, a nawet wzmaga apetyt. Jest jednak kilka sportów świetnie sprawdzających się na odchudzanie.

Pozbądź się tłuszczyku w wodzie

Pływanie to jeden z najlepszych sposobów na zrzucenie kilogramów. Uprawiając ten sport wprawiamy w ruch wszystkie mięśnie w naszym ciele. Skutkiem tego jest bardzo skuteczne rzeźbienie sylwetki. Warto przy tym wspomnieć, że pływanie jest najmniej obciążającym sportem dla układu kostnego, wręcz poprawia postawę. Problem w tym, że nie każdy umie pływać lub ma basen blisko siebie.

Biegiem po szczupłą sylwetkę

Bieganie to najłatwiejszy w rozpoczęciu, najtańszy i jeden z najskuteczniejszych sportów pozwalających schudnąć. Człowiek stając na dwóch nogach stał się wręcz idealnym stworzeniem do maratonów. Długodystansowe biegi pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy i układ krążenia. Jedyną wadą tego sportu jest to, że przy źle dobranym obuwiu możemy uszkodzić sobie stawy, szczególnie kolanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *