depresja

Sposoby na stres

depresjaNiestety życie w dzisiejszym świecie nie jest łatwe. Niepewność jutra i pracy, problemy rodzinne, zdrowotne, zbyt duże tempo życia i brak czasu na wypoczynek i relaks. To wszystko wpływa bardzo negatywnie na stan naszego zdrowia psychicznego, a co za tym idzie również na nasze zdrowie fizyczne. Wiele osób nie radzi sobie z emocjami i stresem, który kumuluje się wiele lat, aby w końcu przekształcić się w jakąś chorobą. Jak temu zaradzić?

Do czego prowadzi nadmiar stresu?

Jak pokazują badania, większość ludzi jest bardzo zestresowana i nie potrafi sobie z tym poradzić. Część z nich popada w różnego rodzaju uzależnienia, inni coraz częściej miewają załamania nerwowe i depresje. Zły stan zdrowia psychicznego, ciągłe nerwy i stres wpływają tez negatywnie nasze zdrowie fizyczne i mogą być przyczyną zawałów serca, wylewów czy wrzodów żołądka.

Stres pod kontrolą

Aby utrzymywać stres w ryzach musimy rozładowywać złe emocje regularnie i nie kumulować ich w sobie. Jeżeli stres długo zbiera się w naszym wnętrzu i nie znajduje żadnego ujścia, prędzej czy później wybuchnie i to ze zdwojoną siłą, a tego lepiej unikać. Dlatego najważniejsze to zdawać sobie sprawę z tego, że stres dotyka każdego z nas i każdy musi go zwalczać na swój sposób.

Sport, ziółka, relaks

Stres na każdego działa nieco inaczej i każdy z nas relaksuje się w inny sposób. Najważniejsze to znaleźć najlepszy i najbardziej adekwatny dla nas sposób rozładowywania napięcia. Dla jednych może to być intensywny wysiłek fizyczny, dla innych po prostu chwila z dobrą książką i melisa dla ukojenia zszarganych nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *