Stomatolog Bydgoszcz

Stomatolog przyjaciel zdrowych zębów tylko jeśli pozwolisz


Białe równe zęby to symbol zdrowia i piękna, szczególnie jeśli nawet z wiekiem nie trzeba ich uzupełniać implantami. Nawet przy stosowaniu nowoczesnych past i szczoteczek do zębów już dwudziestolatkowie miewają implanty. Jednak sama szczotkowanie nie wystarcza, ważne są także cykliczne wizyty u stomatologa.

Stomatolog Bydgoszcz

Stomatolog, Iwona Jabłońska, zawsze powtarza swym pacjentom, że częste przeglądy uzębienia są niezbędne do zachowania uzębienia w dobrym stanie. Im wcześniej można wykryć problemy ze szkliwem, tym mniejsze spustoszenie wyrządzi choroba, czyli w lepszym stanie zachowa się uzębienie.

Zagrożenia dla naszego uzębienia

Choć szkliwo to najtwardszy element ludzkiego ciała, to niestety jest także najsilniej obciążony. Tarcie ogromne naciski – do tego wszystkiego są stworzone zęby. Problem pojawia się jednak, kiedy bakterie żyjąc na naszym szkliwie otrzymują ogromną dawkę energii w postaci cukru. Dzisiejsze społeczeństwo ma bardzo łatwy dostęp do ogromnej ilości smakołyków i już nie tylko dzieci ulegają słodkościom. Dlatego stomatolog z Bydgoszczy – Dr Iwona szczególnie łasuchom przypomina o częstych wizytach.

Stomatolog to nie wszystko

Oczywiście samo odwiedzanie wspomnianego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy, nawet bardzo często, nie gwarantuje zdrowego uzębienia nawet z wiekiem. Niestety dieta, higiena jamy ustnej, a także bardzo często uwarunkowania genetyczne, to czynniki na które stomatolog nie ma wpływu. Mimo to warto dbać o zęby i odwiedzać dentystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *