Szkoła jazdy – bezstresowo to skutecznie

auto, droga, jazdaJazda samochodem wymaga od kierowcy ogromnego skupienia i opanowania. O ile mając już staż ponad kilkudziesięciu lub kilkuset kilometrów za sobą stress za kółkiem to raczej rzadkość, to początkujący kierowcy są z nim mocno zaznajomieni. Nie potrzeba przedstawiać żadnych wyników badań, że stres podczas nauki wpływa negatywnie, bo o ile podczas egzaminu może niektórych dopingować, to podczas nauki pogarsza jej jakość. Każda szkoła jazdy powinna zdawać sobie z tego sprawę.

Jednym z takich ośrodków jest AB-es – szkoła jazdy Zgierz. Podczas nauki teorii panuje luźna atmosfera i nie brakuje żartów. Podejście do kursanta w AB-es jest zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich szkół jazdy w Zgierzu.

Bez stresu na jazdach – tylko w dobrych szkołach jazdy

Wnętrze autaKursanci, którzy pierwszy raz siadają do auta, zwykle bardzo obawiają się wyjazdu na „miasto”. Często nie chodzi nawet o samo niebezpieczeństwo, a raczej strach przed zbłaźnieniem się. TO jak reaguje instruktor ma bardzo duże znaczenie, im jest on bowiem bardziej spokojny, tym mniejszy stres dla kursanta. Także luźne rozmowy, żarty – ale także wyważone, w końcu nie może także rozpraszać kursanta. Kursant musi także wiedzieć, że instruktor jest czujny i zareaguje w odpowiednim momencie.

Egzamin bez stresu

Każdy egzamin to stres, nie ważne czy mówimy o państwowym egzaminie na prawo jazdy, czy egzamin w szkole. Niestety stres bardzo często przyczynia się do niezdanych egzaminów, dzieje się tak, ponieważ pod jego wpływem popełniamy błędy, których w innych okolicznościach nigdy byśmy nie zrobili. W dobrych szkołach jazdy, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy, można liczyć na wsparcie instruktora, który już na początku kursu będzie starał się przygotować kursanta do walki z takim problemem, jeśli zauważy, że dana osoba jest podatna.

Zawsze warto szukać dobrych szkół jazdy, w dużych miastach łatwiej o taki ośrodek, jednak nawet w takich miastach jak Zgierz można dobrze trafić. Szkoła jazdy ma ogromny wpływ na nasze szanse na egzaminie, ale zawsze najważniejsze są nasze umiejętności i opanowanie za kierownicą.

Jeden komentarz

  1. Pankaj pisze:

    Dzięki za dobry opis tego szkolenia. Będę się do niego pzmyzierrał bo złapałem bakcyla A zaczęło się niewinnie od skoku w tandemie w ubiegłym roku hehe. W sumie mam za sobą 4 skoki tandemowe, teraz czas coś więcej a więc samodzielne skoki. Pozdrowienia Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *