Telewizor w domu – faktycznie taki potrzebny?

tvTelewizja to okno na świat dla wielu ludzi, szukają przed ekranem rozrywki, wiadomości, a nawet wiedzy. Obecnie już w prawie każdym domu można znaleźć odbiornik telewizyjny przed którym siada cała rodzina. Jednak od momentu pojawienia się internetu w naszych domach, telewizja zdecydowanie straciła na znaczeniu.

Manipulowanie widzem

Patrząc na ostatnie wydarzenia na Ukrainie warto zwrócić uwagę jak istotną rolę w tym konflikcie odgrywają właśnie telewizje, szczególnie te rosyjskie. Przekazy nie są wcale bezstronne, a wręcz jednostronne. W rzeczywistości niestety także w Polsce rząd stara się kierować przekazami telewizyjnymi i w pewnym sensie się im to udaje. Nie jest to aż tak wyraźna manipulacja, ale jednak także w Polsce media nie są bezstronne, a dziennikarze zamiast drążyć fakty, wolą przedstawiać to co pomaga im w karierze.

Manipulują także reklamodawcy, którzy pokazując swe reklamy starają się wygenerować u nas zapotrzebowanie na oferowane przez siebie produkty.

Telewizor centrum rodzinnym?

W świadomości wielu rodzin jest, ze siedząc przed telewizorem wspólnie zacieśniają swoje więzi, jest to mylne podejście. Siedząc wspólnie wcale nie zbliżamy się do siebie, zwyczajnie wspólnie wlepiamy się w ekran telewizora. Także TV w sypialni nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo może negatywnie się to odbić na pożyciu małżonków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *