Umiejętna jazda – tylko dzięki dobrej szkole jazdy

smart autoNie sam papierek, świadczy o tym, że jesteśmy dobrymi kierowcami. Kim jest dobry kierowca? Otóż, umiejętny kierowca prowadzi pojazd płynnie, pewnie i ostrożnie. Bez brawury i szaleństwa. Prawo jazdy nie jest prawem do przekraczania swoich uprawnień. Przygotowawcze kursy na prawo jazdy, przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, przepisów drogowych i etyki kierowcy.

Ale nauka jazdy tak naprawdę trwa przez całe życie – za każdym razem, gdy wyjeżdżamy na ulicę, spotykamy się z niespodziewanymi sytuacjami, które weryfikują nasze umiejętności. Szkoły jazdy za zadanie mają nauczyć kursanta poruszać się sprawnie pojazdem, ale nie zmienią mentalności polskich kierowców. Skuteczna reklama i kampanie społeczne, być może przyniosą pożądane skutki.

Co trzeba zrobić by się zapisać na kurs

Aby nauka jazdy mogła się rozpocząć, niezbędne jest orzeczenie lekarza, który ma uprawnienia do badania kierowców, o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów określonego typu. Można takie badania lekarskie wykonać samodzielnie i z zaświadczeniem takim udać się do przedstawiając dokument, już w trakcie zapisywania się na kurs.

lusterkoKurs na prawo jazdy kategorii B zawsze trwa minimum 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin jazd. Zwykle większość kursantów dokupuje kilka godzin przed każdym podejściem do egzaminu. Warto zawsze wspominać instruktorowi w jakiej części egzaminu praktycznego chcemy się dokształcić a raczej „doćwiczyć”. Wiele osób bowiem nie radzi sobie z placykiem i np. tzw. rękaw muszą wielokrotnie powtarzać.

Wszystkich zainteresowanych dobrymi szkołami jazdy z woj. małopolskiego radzimy szukać po ranking szkoły jazdy Kraków . W ten sposób można znaleźć te najlepsze i zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *