kawa

Uzdrowione nałogi

Każdy z nas ma pewne przyzwyczajenia i nałogi. Niektóre są bardziej, niektóre mniej szkodliwe, ale z pewnością wszystkie mają jakiś wpływ na nasze życie i zdrowie. Alkohol, papierosy, leki, kawa – to tylko niektóre nałogi, które mogą zrujnować nasz zdrowie. Jednak są pewne metody, które pozwolą na pozostawienie pewnych małych przyjemności w naszym życiu, a jednocześnie będą miały pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Kawa na dzień dobry

kawaChyba jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych używek jest kawa. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez kawy i potrafią wypić 5-6 kubków tego napoju dziennie. Kawa w małych ilościach jest całkiem zdrowa, jednak w nadmiarze może tylko zaszkodzić. Dlatego warto ograniczyć spożycie do 2-3 filiżanek kawy dziennie. Poza tym dobrze pić kawę z cukrem i mlekiem, dzięki czemu nie wpływa tak źle na nasz żołądek, zwłaszcza rano.

Alkohol wieczorem

Wiele osób jest uzależnionych o alkoholu. Jeżeli ktoś ma naprawdę duży problem, zdecydowanie powinien się zgłosić na terapię. Ale jeżeli tylko lubimy pić trochę zbyt dużo, trzeba po prostu ograniczyć ilość spożywanych trunków i zmienić ich jakość. Bardzo zdrowe dla naszego serca będzie wypijanie jednego kieliszka wina do obiadu. Ważne by było czerwone, gdyż ono zawiera składniki zdrowe dla naszego serca.

Suplementy diety

lekiNiestety nowym i coraz częstszym uzależnieniem jest też uzależnienie od leków. Coraz większa grupa osób szuka tabletki, która da im zdrowie i dobre samopoczucie. Często przy jakichś dolegliwościach, zamiast iść do lekarza, idziemy do apteki i kupujemy leki bez recepty, które mają nas uleczyć. Niestety takie branie leków na własną rękę nie wróży nic dobrego, dlatego lepiej najpierw iść do lekarza, a później do apteki. Lekarz po dokładnym zbadaniu i sprawdzeniu naszego zdrowia dobierz odpowiednio skomponowane suplementy i inne leki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *