Czy warto zostać psychologiem?

u psychologaWielu młodych ludzi wybiera psychologię jako swój wymarzony kierunek studiów. Uczelnie przeżywają prawdziwe oblężenie, gdyż na tym kierunku co roku mają masę chętnych. Zdarza się, że jest aż 50 chętnych na jedno miejsce, więc konkurencja jest naprawdę duża, zwłaszcza w takich miastach jak Płock. Maturzyści myślą, że zawód psychologa to doskonała fucha, dobrze płatna i na dodatek całkiem interesująca. Czy tak jest naprawdę i czego można się spodziewać wykonując ten zawód?

Psycholog – zawód dla twardzieli

Niestety część osób, które dostają się na studia jest rozczarowane. Nie tego się spodziewały, a kierunek dodatkowo nie należy do najłatwiejszych. Tak naprawdę do końca zostają tylko najwytrwalsi i ci, którzy naprawdę nadają się do tej roboty. Psycholog Płock to bardzo popularne zajęcie, ale kosztuje sporo czasu i pracy, zwłaszcza na początku kariery. Dlatego już na studiach studenci dostają trudne zadania, które przygotują ich na to, co może ich czekać później. Wbrew pozorom zawód psychologa jest przeznaczony jedynie dla silnych psychicznie i odpornych na stres studentów. Jeżeli psychologiem zostanie ktoś kto nie posiada tych cech, może sobie nie poradzić z nadmiarem bodźców i ciężkich przeżyć. Wtedy on sam może potrzebować pomocy.

Intratny zawód?

Wielu młodych ludzi myśli, że zawód psychologa daje prestiż i duże pieniądze. Niestety w wielu przypadkach takie założenia są błędne. Tylko nieliczni absolwenci studiów mogą sobie pozwolić na założenie własnego gabinetu. A taki gabinet najczęściej na początku też nie przynosi zbyt wielkich dochodów, bo zanim pojawią się klienci mija trochę czasu. Dlatego najczęściej młodzi absolwenci psychologii dostają posady w państwowych ośrodkach pomocy rodzinie, szkołach, sierocińcach. A tam jak wiadomo pensja nie jest zbyt wysoka. Ale po jakimś czasie jest opcja awansu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *